biography

11. června 2014 v 13:41 | © emma-roberts

základní informace
Emma Rose Roberts je americká heřečka, modelka a zpěvačka, která se 10.2.1991 narodila v Rhinebecku, New York. Je to dcera herce Erica Robertse a neteř herečky Julie Robertsové. Pochází ze známé herecké rodiny Robertsů a je prozatím nejmladší představitelkou tohoto rodinného hereckého "klanu". Emma má také nevlastní sestru Grace. Přesto, že její matka chtěla aby měla Emma normální dětství tak ji nechala vtrhnout do filmového půrmyslu a následovat tak jejího otce.

Proslavila se hlavně díky její první větší roli a to Addie Singer v seriálu Unfabulous (v českém oficiálním překladu "Neslavná). Vydala dokonce své první debutové album s názvem Unfabulous and More dále se pak věnovala ale převážně filmům. Její další velká role byla zaznamenána ve filmu Aquamarine a později v roce 2007 ve filmu Nancy Drew: Záhada Hollywoodu. Od té doby začala získávat Emma mnohem více pozornosti. Od té doby jsme ji mohli vidět v seriálech jako American Horror Story: Coven nebo filmech Kokain (první role), We're the Millers, Palo Alto, Vřískot 4 a dalších.

herecká kariéra
2001-005 - začátky
Emma se její kariéře začala věnovat už v devíti letech v dramatu Blow (rok 2001). To byl první film, kde se Emma vůbec ukázala. Ve filmu ztvárnila Kristinu Jung dceru Johnnyho Deppa (pašeráka kokainu George Junga). Tento rok získala ještě jednu rolik v 10 minutovém projektu bigLove. Poté se v roce 2002 objevila v menší roli a to Grand Champion jako sestra hlavní postavy Buddyho (Jacob Fisher). V roce 2003 dostala znovu menší roli a tentokrát ve filmu Spymate (MXŠ: Mimořádně extrémní špión) jako dcera bývalého agenta Mika Mugginse, který se ji později snaží zachránit z unesení spolu se špoinížní opicí. Dále v roce 2003 si měla Emma zahrát v plánovaném filmu Daisy Winters hlavní roli spolu s Rachel Weisz. Film se ale nikdy nezačal natáčet kvůli finančním problémům. V roce 2004 začala hrát Emma hlavní postavu v seriálu vysílaném na stanici Nickelodeon a to Unfabulous (Neslavná), který již téhož roku debutoval. V tomto seriálu si zahrála například po boku Malese Jow. Tento seriál se natáčel od roku 2004 do roku 2007 a měl 42 epizod. Seriál byl nominovám například na Teen Choice Award nebo Young Artist Award. Emma se také v roce 2004 objevila jako hostující hvězda v seriálu Drake a Josh v epizodě "Honor Rady", který byl také vysílán na stanici Nickelodeon.

2006-2012 - filmy
V roce 2006 se Emma navrátila k velké obrazovce a zahrála si po boku Sary Paxton a JoJo ve filmu Aquamarine. Za tuto roli také získala v roce 2007 cenu, za nejlepší vedlejší roli v celovečerním filmu. Film Aquamarine vydělal v prvním víkendu 8 millionů dolarů. Na počátku roku 2006, Emma dokončila natáčení své titulní role v Nancy Drew: Záhada Hollywoodu. Tento film byl oficiálně propuštěň 15. června 2007, a vydělal více než 7 milionů dolarův jeho prvním týdnu i přesto, že nebyl dobře přijat kritiky. Emma měla získat roli v pokračování Nancy Drew ale tyto filmy nebyli nikdy uskutečněny. V roce 2008 dabovala anglickou verzi Wilmy v rodinném animovaném filmu The Flight Before Christmas (Sobík Niko). Poté se začala její kariéra opravdu rozvíjet a získala hlavní roli ve filmu Hotel for Dogs (Hotel pro psy) po boku Jaka T. Austina (známý pro roli Maxe v seriálu Kouzelníci z Waverly place), tento film byl založen na románu od Lois Duncan. Film měl premiéru v lednu 2009, při jeho otevíracím týdnu vydělal více než 17 milionů dolarů. Film má aktuálně vydělal více než 114.000.000 dolarů, a získal obecně smíšené recenze od kritiků. Dál se Emma objevila ve filmu Wild Child (divoška a ve slovenštině znám jako puberťačka) jako vzpurná teenagrka z Malibu, kterou otec poslal do internátní školy v Anglii. Emma svou postavu popsala jako "typický rozmazlený spratek, prominent z Malibu, který je odvlečen do britské internátní školy." Emma se také objevila v nezávislém filmu Lymelife s Alec Baldwin, který měl premiéru na Toronto International Film Festival 2008. Emma o tomto filmu řekla "chtěla jsem ukázat, že jsem herečka a ne jen neteř Julie" (opravdu jsem to ale hodně zkrátila tak to berte v potaz, o filmu toho řekla mnohem více). V roce 2010, Emma hrála Grace ve filmu Den svatého Valentýna, ve kterém se objevil i její teta, Julia Roberts (i když neměly společné scény). V tomto roce se také objevila ve filmech Twelve and It's Kind of a Funny Story. V následujícím roce si zahrála ve filmové adaptaci Memoirs of a Teenage Amnesiac. Dále si zahrála ve filmové romantické komedii The Art of Getting By společně s Freddiem Highmorem. Také se objevila jako Jill Roberts ve filmu Vřískot 4. V únoru 2012 začala natáčet nový film v Syracuse, New Yorku s názvem Adult World, společně s ní se na filmu podíleli i John Cusack a Evan Peters. Emma hrála nedávnou absolventku vysoké školy, která pracuje v knihkupectví aby se uživila. Poté se objevila ve vedlejší roli ve filmu Virginia. V roce 2012 získala další roli a to roli blonďaté zpěvačky Riley Bank ve filmu Celeste and Jesse Forever.

2013-současnost: návrat na televizní obrazovky
7. února 2013 Hollywood Reporter potvrdil, že byla Emm obsazena do role pilota pro Fox s názvem Delirium, založený na románech Lauren Oliver. Jako další film, kde jsme mohli Emmu vidět byla komedie We're the Millers (Millerovi na tripu). V tomto filmu hrála falešnou dceru Jennifer Aniston a Jason Sudeikise. Na tento film se určitě podívejte protože je to dokonalá komedie. Film byl propuštěn 7. srpna roku 2013, přijal protichůdné recenze od kritiků a byl finančním úspěchem protože vydělal více než 269.000.000 dolarů proti rozpočtu ve výši 37 milionů dolarů. Emma se poté objevila v třetí sérii American Horror Story, kde hrála Madison Montgomery, která je shodou okolností také telekinetická čarodějnice.

hudební kariéra
V roce 2005, vydala Emma své debutové album s názvem Unfabulous and more. Album bylo vydáno 27. září, 2005, přes Columbia Records a Nick Records, také sloužilo jako soundtrack k seriálu, Unfabulous, kde Emma hrála vletech 2004- 2007. Album vyvrcholilo u č. 46 na Billboard's Top Heatseekers chart. V září 2005, byli propuštěni z alba "I Wanna Be" a "Dummy". Album obsahuje několik původních skladeb (mezi nimi "Dummy" a "I Wanna Be"). Dále se na albu objevují písně jako "Mexican Wrestler" a jiné.
Emma nazpívala taky soundtrack "If I Had It My Way" v roce 2005 k filmu Ice Princess (Princezna ledu), V roce 2006 nazpívala píseň "Island in the Sun". Dále nahrála například soundtarck k filmu Aquamarine, kde hrála jednu z hlavních rolí. Na všechno její hudební projekty se můžete podívat v kategorii music career.

modelingová kariéra
V únoru 2009, byla jmenována velvyslankyní pro Neutrogena, objevila se v tisku a televizních reklamamách pro tuto společnost. Emma byla také součástí několika seznamů nejlépe oblékaných žen jako napířklad v Teen Vogue. Další iformace v rubrice campaigns.

osobní život
V září 2011 začala navštěvovat Sarah Lawrence College, kam chodila až do ledna 2012, kdy opustila školu aby se mohla soustředit na pracovní závazky. Emma byla jednou zatčena kvůli nedorozumění v Montrealu (červenec 2013) ale byla po několika hodinách propuštěna kvůli nedorozumění. Údajně byla zatčena kvůli nařčení z domácího násilí.

© kopírování povoleno výhradně s viditelným zdrojem nebo ikonkou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama